Burmistrz Miastko Jerzy Wójtowicz wraz z Głównym specjalistą ds. nadzoru właścicielskiego Kazimierz Kozieł przeprowadzili – w ramach nadzoru właścicielskiego – inspekcję zadania realizowanego przez Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o. pn. „Zakup i montaż windy do oddziału rehabilitacji”.
Z ramienia Spółki w inspekcji, jako osoba odpowiedzialna za realizację zadania, uczestniczył Dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala – Grzegorz Sowiński .
Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy.
Rada Miejska w Miastku przeznaczyła na ten cel środki gminne w wysokości 240 000,00 zł .
Zakres zadania obejmował:
• demontaż dotychczasowego dźwigu szpitalnego
• dostawę i montaż nowej windy w budynku rehabilitacji Szpitala .
Odbiór inwestycji przez Urząd Dozoru Technicznego odbył się 22 stycznia 2026 r. . Tę datę uznaje się za faktyczne zakończenie realizacji zadania .
Warto podkreślić, że ostateczny koszt inwestycji okazał się niższy niż zakładano . Zgodnie z umową Spółka zwróciła do budżetu Gminy Miastko kwotę 30 370,50 zł .
Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy komfortu oraz bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego.
